Arda Güler’e dev talip! Takibe aldılar

Fenerbahçe’den son devirde Elif Elmas, Kim Min Jae üzere isimleri takımına katan Napoli, bu defa gözünü Arda Güler’e çevirdi. İtalyan basınında yer alan habere nazaran, kulübün, sarı-lacivertlilerin genç futbolcusu Arda Güler’i yakından takip ettiği belirtildi.

Kulübün sportif yöneticisi Cristiano Giuntoli’nin, her fırsatta kış transfer devrinde destek yapılmayacağını söylemesine karşın bu durumun değişebileceği aktarıldı. Teknik yönetici Luciano Spalletti’nin elinde geniş ve kaliteli bir takım olduğu vurgulanırken, Arda Güler üzere potansiyelli genç yetenek kelam konusu olduğunda transfer için birtakım planlarda değişimler olabileceği belirtildi.

Başkan Aurelio De Laurentiis’in de Şampiyonlar Ligi’nde kümeden çıkılmasının ve önemli bir gelir elde edilmesinin akabinde transfer konusunda daha açık olabileceği söz edildi. İtalyan basınının haberinde, ayrıyeten 17 yaşındaki Napoli’ye transferinin ocak ayı kış devrinde bile olabileceği öne sürüldü. Napoli’nin, genç futbolcuya Avrupa’nın büyük kulüplerinden de ilgi olduğunu gördüğü ve elini çabuk tutarak transferi erkenden bitirmek isteyebileceği kaydedildi.

Ayrıca Napoli’nin, Arda Güler’i ocak ayında transfer etmesi durumunda genç futbolcuyu dönem sonuna kadar yeniden Fenerbahçe’ye bırakmasının da bir seçenek olduğu belirtildi. Bu dönem Fenerbahçe’de toplamda 12 maçta mühlet alan Arda Güler, 3 gol atıp, 1 asist yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir