Milli Piyango yılbaşı çekilişi ne zaman, saat kaçta? MPİ sonuçları ne zaman belli olacak?

Milli Piyango yılbaşı çekilişi ile yeni yıla varlıklı olarak girmek isteyenler yılbaşı çekilişi ne vakit, saat kaçta yapılacak merak ediyor. Ulusal Piyango yılbaşı özel çekilişi kapsamında geçtiğimiz haftalarda çeyrek, tam ve yarım biletler satışa çıktı.

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ NE VAKİT, SAAT KAÇTA?

2023 yılı Ulusal Piyango yılbaşı çekilişi için tarih ve saat bilgisi muhakkak oldu. Buna nazaran; Ulusal Piyango yılbaşı özel çekilişi, 31 Aralık Cumartesi günü saat 12.30’da başlayacak. Çekiliş gün uzunluğu devam edecek ve saat 23.15’te amorti ve 200 milyon TL’lik büyük ikramiye çekilişi yapılacak.

Bu yıla özel olarak belirlenen kuralla birlikte bilet hissesine bakılmaksızın, büyük ikramiye, isabet ettiği satılan bilet ya da biletler ortasında eşit olarak paylaştırılacak.

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar devam edecek.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi kapsamında büyük ikramiye olarak 200 milyon lira verilecek.

Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları tam 200 TL, yarım 100 TL ve çeyrek bilet 50 TL olarak belirlendi. Yılbaşı biletleri bayiler ve “millipiyangoonline.com” internet sitesi üzerinden alınabilecek.

MİLLİ PİYANGO OYNAMANIN KURALLARI NELER?

Milli Piyango bilet tipleri üçe ayrılıyor; Tam Bilet, Yarım Bilet ve Çeyrek Bilet. Oynanan ve kazanılan bilet yarım bilet ise ikramiyenin yarısı; çeyrek bilet ise ikramiyenin çeyreği kazanılıyor.

Kazanan kategoriler çekilişlerde değişkenlik gösteriyor ve Ulusal Piyangoda iki tane özel kategori bulunuyor. Amorti, son kazanan kategori. Birincisi 0-4 ortasından ikincisi 5-9 ortasından olmak üzere iki basamak çekiliyor. Son basamağı bu iki sayıdan biri olan biletler amorti ikramiyesi kazanıyor.

Teselli kategorisi, en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının her basamağındaki numaraya nazaran bir farklılık gösteren ikramiye.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir