Onur Şener cinayetinde sanıklar için istenen cezalar belli oldu

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir cümbüş yerinde çıkan tartışmada müzisyen Onur Şener’in kırık cam bardakla boynundan aldığı yara sonucu vefatına ait 5 sanığın yargılandığı davada savcı temele ait görüşünü açıkladı.

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar İlker Karakaş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Beğenilen Gündüz, Jale Erberk ve taraf avukatları katıldı.

Tanık beyanlarının ardından mahkeme başkanı, cumhuriyet savcısına esas hakkındaki görüşünü açıklaması için kelam verdi.

Savcı, sanıkların 2 Ekim 2022’de Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki cümbüş yerine gittiğini, Şener’in programının akabinde tekrar sahneye gelerek karaoke formunda müzik söylediği sırada tartışma yaşandığını belirtti.

Bunun üzerine sanıkların bardaklarıyla dışarı çıktığını aktaran savcı, Karataş ile Gündüz’ün ellerindeki bardaklarla Şener’e vurduklarını, kırık cam bardakla boynundan yaralanan Şener’in olay yerinde hayatını kaybettiğini söz etti.

İKİ SANIK HAKKINDA BERAAT TALEP EDİLDİ

Savcı, Karataş ile Gündüz’ün “kasten öldürme” cürmünden müebbet mahpusla cezalandırılmalarını, tutuklu sanık Soyalp ile tutuksuz sanıklar Beğenilen Gündüz ve Jale Erberk’in beraatlerini talep etti.

Mahkeme, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına ve sanıklara temele ait savunmalarını hazırlamaları için müddet verilmesine hükmederek, davayı 5 Temmuz’a erteledi.

İddianamede, birlikte hareket ettikleri ve acıma hissi duymadan bardak kırığıyla hareketi gerçekleştirdikleri belirtilen sanıkların “canavarca hisle taammüden öldürmek” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırılmaları isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir